Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

20.02.2012
Czyta się kilka minut
14 - 20 lutego 2012
P

Pracujmy dłużej. Rząd przedstawił projekt ustawy, zgodnie z którą, począwszy od 2013 r., wiek emerytalny ma być co roku podnoszony o 3 miesiące (mężczyźni będą więc pracować do 67. roku życia od 2020 r., kobiety – od 2040 r.). Premier Donald Tusk przekonuje, że jeśli zaniecha reform, będzie musiał znacząco podnieść VAT i składki emerytalne oraz obniżyć dotąd wypłacane świadczenia. Dodatkowe lata pracy mają przynieść z kolei wzrost świadczeń (zdaniem Instytutu Badań Strukturalnych nawet o 20 proc.), choć wicepremier Waldemar Pawlak – ujawniając napięcia w koalicji – mówi, że „nie bardzo wierzy w państwowe emerytury”.

Spadki Platformy... Gdyby wybory odbywały się na początku lutego, rządząca PO otrzymałaby 33 proc. poparcia wśród badanych przez CBOS – o 7 pkt proc. mniej niż w styczniu. Poparcie dla pozostałych partii w zasadzie się nie zmienia...

4709

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]