Reklama

Niezmiernie ciężkie brzemię

16.10.2018
Czyta się kilka minut
W

Wybór Jana Pawła II to] wydarzenie historyczne, przejmujące wdzięcznością i radością, którego dziejowej doniosłości ocenić dzisiaj do końca nie jestem w stanie (...). Najdostojniejszy elekt to człowiek niezwykłej prostoty, skromności i bezpośredniości w kontakcie z ludźmi, a przy tym rozległych zainteresowań, (...) obdarzony nieprzeciętną umiejętnością formułowania myśli i precyzowania poglądów – zestawienie walorów cechujące tylko najwybitniejszych. Wrażliwy i gorący świadek prawdy: czarne jest czarne, białe jest białe. Rozumiejący przy tym całą złożoność postaw, sytuacji, uwarunkowań ludzkich.

(...) Chlubne, ale niezmiernie ciężkie jest brzemię Ojca św. Jana Pawła II w czasie, w którym żyjemy. Sądząc z nastrojów i pierwszych opinii w Polsce, wolno ufać, że wspierać go będą nie tylko modlitwy ludzi wierzących, lecz także solidarność i oddanie ogółu ludzi dobrej woli, którzy...

2171

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]