Reklama

Niemcy na Litwie

Niemcy na Litwie

30.01.2017
Czyta się kilka minut
Pierwsza grupa żołnierzy Bundeswehry wylądowała w Wilnie: to forpoczta 1200-osobowej batalionowej grupy bojowej NATO, jednej z czterech, które będą stacjonować w krajach bałtyckich i Polsce.
Fot. Petras Malukas / AFP / EAST NEWS
N

Niemcy dowodzą baonem NATO w Rukli na Litwie, który tworzą też Belgowie, Holendrzy i Norwegowie. Oprócz 450 żołnierzy Niemcy wyślą też wozy pancerne, a przerzut wojska zakończy się w lutym. Dowódca sił USA w Europie gen. Ben Hodges zapowiedział, że zmiana władzy w USA nie wpłynie na przebieg operacji. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]