Reklama

Nie żyje Paweł Szwed

Nie żyje Paweł Szwed

28.05.2021
Czyta się kilka minut
Zamienił tych kilka pokoi swojego wydawnictwa w dom dla pisarzy. Szczęśliwą wysepkę w mieście.
Paweł Szwed / WIELKA LITERA
P

Prawdziwe „u siebie” dla swoich autorów. Mówił do nas „kochana”, „kochany”, bo żywił mocne uczucia i wszystko go głęboko dotykało. Już nie zdążymy mu oddać tej miłości. 27 maja 2021 roku w wieku 53 lat zmarł na covid Paweł Szwed, Wydawca, szef Wielkiej Litery, Przyjaciel.

Cześć Jego Pamięci.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Pisarz, historyk literatury, eseista, tłumacz, znawca wina. Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym”. W 2012 r. otrzymał Nagrodę Literacką NIKE za zbiór „Książka twarzy”. Opublikował...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]