Reklama

Nie zostawimy tej sprawy

Nie zostawimy tej sprawy

10.02.2009
Czyta się kilka minut
Betty Ehrenberg, przewodnicząca amerykańskiego oddziału Światowego Kongresu Żydów: Tu nie chodzi o zwykłych członków wspólnoty religijnej. Mówimy o jej przywódcach, o biskupach. Dlatego decyzja Papieża nas zaniepokoiła. Rozmawiała Magdalena Rittenhouse
M

Magdalena Rittenhouse: Jak Światowy Kongres Żydów przyjął decyzję Watykanu o zdjęciu ekskomuniki z lefebrystów?

Betty Ehrenberg: Nie potrafimy zrozumieć, jaka była przyczyna i jakie motywy przyświecały Papieżowi. Bardzo nas to zaniepokoiło.

Watykan wydał jednak komunikat, że lefebryści powinni publicznie wycofać się z negacjonistycznych wypowiedzi.

To niezwykle ważne, by Kościół był w tej sprawie stanowczy i nie pozostawiał jakichkolwiek wątpliwości, że zaprzeczanie Holokaustowi jest złem, więc tę decyzję Papieża przyjęliśmy z zadowoleniem. Mamy nadzieję, że bp Williamson niezwłocznie odwoła swoje wypowiedzi. W przeciwnym wypadku będziemy się domagać, by ekskomunika została utrzymana w mocy.

Dlaczego ta sprawa wzbudza tak wielkie emocje wspólnoty żydowskiej...

1998

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]