Reklama

open eyes economic summit 2019

Nie walczmy z mężczyznami

Nie walczmy z mężczyznami

09.07.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 26/13
J

Jestem po lekturze ciekawego artykułu „Nim nadejdzie matriarchat” Aleksandry Klich („TP” nr 26/2013). Podobnie jak autorce, przeszkadza mi zarówno dominacja kobiet, jak i mężczyzn, a stan idealny to partnerstwo w życiu społecznym, politycznym, rodzinnym. Partnerstwo według mnie powinno być stałym balansowaniem między patriarchalizmem a matriarchatem, choć nigdy nie powinno być narzucane kulturowo i społecznie. Powinno być wolnym wyborem każdego człowieka. Jeśli kobieta chce być podległa mężczyźnie, ma do tego prawo. Jeśli wybiera związek oparty na partnerstwie – świetnie. A jeśli mężczyzna woli dominującą w związku kobietę, jest to wybór tych dwojga ludzi!
W życiu publicznym natomiast powinien być wypracowany schemat równości płci. Osobiście jestem wyczulona na dyskryminację kobiet. Np. choć oboje z mężem byliśmy współwłaścicielami dwóch garaży, wszystkie dokumenty dotyczące...

4940

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]