Reklama

Ładowanie...

Narodowy Stary Teatr pod dyrekcją Jana Klaty

02.12.2013
Czyta się kilka minut
Roczny budżet teatru wynosi 19 mln 905 tys. złotych, z czego 76,88 proc. to dotacja Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a 23,12 proc. – przychody własne.
Z

Zatrudnionych jest 177 osób, w tym aktorów na umowach o pracę – 49, aktorów na umowach cywilno-prawnych – 13, reżyserów na umowach cywilno-prawnych – 20. W listopadzie 2012 roku, na krótko przed zmianą dyrekcji, frekwencja wynosiła 82 proc., rok później – 92,4 proc. (w październiku 2013 r. – 98 proc.). Od stycznia 2013 odbyło się dziewięć premier. Trzy przedstawienia gościły na zagranicznych festiwalach – w Brnie, Wenecji i Brześciu. Spektakle Starego zdobyły nagrody na sześciu festiwalach krajowych, teatr otrzymał też nagrodę zespołową na 19. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz Markę Radia Kraków.

685

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]