Reklama

Może ktoś pamięta

Może ktoś pamięta

26.09.2004
Czyta się kilka minut
Poszukuję informacji o jednej z moich ciotek - ANNIE JANOSZ, córce Jana Janosza i jego żony Ewy z domu Bodnarczuk, urodzonej 8 października 1892 r. w miejscowości Bonarówka. 18-letnia ciotka Anna wyjechała do USA. W tym czasie wielu Polaków emigrowało za chlebem właśnie do tego kraju. Mam nawet jej zdjęcie zrobione w miejscowości Lewiston, w stanie Maine. Mój ojciec, a jej brat, w 1931 r. wyemigrował do Francji i, niestety, nigdy nie nawiązał z nią kontaktu, nigdy też nie otrzymał żadnej od niej wiadomości. Wszystkich, którzy mogliby mi służyć jakimikolwiek informacjami o Annie Janosz, proszę o kontakt:
J

JAROSLAW ALBERT JANOSZ

32 Route de Charlay

18110 St. Georges-sur-Moulon France

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]