Reklama

Ładowanie...

Między Zachodem a Rosją: o czym marzy Gruzja? [JAGIELSKI STORY #24]

Między Zachodem a Rosją: o czym marzy Gruzja? [JAGIELSKI STORY #24]

15.03.2023
Czyta się kilka minut
Jeszcze niedawno Gruzja była pupilem Unii Europejskiej. Dziś częściej przypomina wagarującego ucznia z ostatniej ławki. Poprzedni prezydent, Micheil Saakaszwili, siedzi w więzieniu, rząd próbuje tworzyć listy „zagranicznych agentów” żywcem wyjęte z putinowskiej Rosji, a na ulicach Tbilisi trwają kolejne protesty. Mimo to rządząca partia od 10 lat wygrywa każde kolejne wybory. Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.
fot. Grażyna Makara

Posłuchaj

W

W tym odcinku:

  • W którym kierunku zmierza Gruzja? Czy na pewno musi wybierać między Zachodem a Rosją?
  • O co chodziło w protestach, które na początku marca rozpaliły ulice Tbilisi?
  • Dlaczego partia Bidziny Iwaniszwilego, najbogatszego Gruzina, od dekady wygrywa każde kolejne wybory?
  • Co dalej z Micheilem Saakaszwilim? Czy były prezydent wyjdzie z więzienia? Czy wróci do polityki?

Nowe odcinki podkastu realizujemy dzięki Waszemu wsparciu. Dołącz do zbiórki na Patronite>>>


Protesty na ulicach Tbilisi, 9 marca 2023 r. / fot. Zurab Tsertsvadze/Associated Press/East News

JAGIELSKI STORY | W tym cyklu podkastów przyglądamy się światu z bliska. Co dwa tygodnie informacje o najważniejszych wydarzeniach przeplatają się tu z historiami i anegdotami z podróży i pracy jednego z najwybitniejszych polskich reporterów i korespondentów wojennych.

Na podkast zapraszają: Wojciech Jagielski i Krzysztof Story.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter