Reklama

Lumen Mundi

Lumen Mundi

01.04.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 10/13
D

Dziękuję O. Ludwikowi Wiśniewskiemu za „Lumen Mundi”, światłość świata, jak nazwał swój medal śp. Arcybiskup Józef Życiński. Światła trzeba strzec, chociażby wydawało się ogarkiem świecy w mroku poplątanych sumień, pomówień, arogancji, pychy itp. Dzięki za rzeczowość obu artykułów i ten okrzyk: „Król jest nagi!”. Ale nie będzie łatwo wymienionym z nazwiska przyznać się do błędów ani rozpocząć rzeczowej dyskusji. Nie tracę jednak nadziei, że będzie jaśniej, gdy więcej osób się odezwie publicznie, a przede wszystkim w swoich środowiskach. Dziękuję za lekcję odwagi.

627

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]