Reklama

Ludzie z pomnika

Ludzie z pomnika

01.01.2006
Czyta się kilka minut
Po ostatnim pobycie w Bydgoszczy i uczestnictwie w Drodze Krzyżowej w Dolinie Śmierci, odprawionej w oddalonej od śródmieścia dzielnicy Fordon, zdecydowałam się ogłosić apel o pomoc w poszukiwaniach informacji o prawie 1400 Polakach zamordowanych przez hitlerowców w Dolinie Śmierci w czasie od 12 października do połowy listopada 1939 r. Miesięcznik “Na Oścież", wydawany w parafii Matki Boskiej Męczenników, kilka lat temu zaczął gromadzić materiały ich dotyczące i do tej pory udało się dotrzeć do danych 90 ofiar. Wszystkich, którzy mogliby pomóc w poszerzeniu wiedzy na ten temat, zachęcam do przesłania danych na adres redakcji miesięcznika: ul. Baltucia 5, Bydgoszcz 85-791; e-mail: (więcej informacji znajduje się na ). Gromadzeniem materiałów zajmują się panowie Krzysztof Drapiewski i Mieczysław Pawłowski. Członkowie redakcji przygotowują monografię książkową na ten temat, natomiast w każdym numerze miesięcznika umieszczają dane o jednym z zamordowanych w serii tekstów “Ludzie z pomnika".
S

STEFANIA MICHOWICZ (Wrocław)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]