Reklama

Ładowanie...

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

09.03.2020
Czyta się kilka minut
13,6
O

O tyle procent przeciętne godzinowe wynagrodzenie mężczyzn (29,5 zł brutto) jest wyższe od wynagrodzenia kobiet – GUS opublikował dane dotyczące wynagrodzeń w przedsiębiorstwach pod koniec 2018 r. Uogólniona luka płacowa wynosi w Polsce ok. 19 proc. i utrzymuje się na tym poziomie od 20 lat.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]