Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

05.09.2017
Czyta się kilka minut
67,82 zł
N

Najwięcej, bo 25,7 zł dziennie, przeznaczamy na żywność i używki. Na drugie pod względem wysokości wydatków ubrania i obuwie idzie z naszego budżetu 4,74 zł. Podium zamykają zakupy higieniczne, na które wydajemy statystycznie 3,73 zł.

Dochód rozporządzalny – a więc wszystkie zarobki minus ubezpieczenie i podatek – przeciętnego Polaka wzrósł w ciągu ostatniego roku o 3,8 proc. i wynosi obecnie 2063 zł miesięcznie. Biorąc jednak pod uwagę doniesienia GUS o tym, że około trzech czwartych rodaków zarabia poniżej 2,5 tys. zł netto miesięcznie, dane te zdają się potwierdzać szacunki ekonomistów i socjologów, że duży udział w dochodach Polaków ma nadal szara strefa.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]