Reklama

LEKCJE CZYTANIA

LEKCJE CZYTANIA

27.10.2013
Czyta się kilka minut
„Lekcje czytania” to akcja społeczna Fundacji Tygodnika Powszechnego, która ma na budzić zainteresowanie literaturą poprzez rozmowę o wybranych tekstach z wybitnymi pisarzami i pisarkami, krytykami i krytyczkami, profesorami i profesorkami.
Rys. Marcin Wicha
L

Listopad to miesiąc literatury szwedzkiej – z tej okazji zapraszamy na „Lekcje czytania” poświęcone książkom szwedzkich autorów. Ambasada Szwecji jest współorganizatorem wybranych lekcji.

Pierwszą, 14 listopada o godz. 12.00, poprowadzi Michał Kuźmiński, autor (razem z Małgorzatą Fugiel-Kuźmińską) bestsellerowych kryminałów „Sekret Kroke” i „Klątwa Konstantyna”, nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. W III Liceum Ogólnokształcącym (ul. Farna 7) w Chorzowie będziemy rozmawiać o trylogii „Millenium” Stiega Larssona.

Pozostałe lekcje:

30 października o godz. 10.00 Aleksander Nawarecki poprowadzi lekcję poświęconą utworowi Juliana Tuwima „Mucha”. Lekcja odbędzie się w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół Technicznych nr 2 przy ul. Powstańców 6a w Chorzowie.

5 listopada o godz. 16.00 Grzegorz Jankowicz...

1521

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]