Reklama

Ławica sprzed 50 milionów lat

Ławica sprzed 50 milionów lat

03.06.2019
Czyta się kilka minut
MIZUMOTO; MIYATA; PRATT / RSP / MATeriały PRASOWE
2

257 ryb z wymarłego gatunku Erismatopterus levatus, głównie młodych osobników, pływających w zwartej formacji i uwiecznionych w skamieniałości sprzed 50 mln lat – na taki okaz etolog Nobuaki Mizumoto natknął się w japońskim Muzeum Dinozaurów prefektury Fukui. W opublikowanej w „Proceedings of the Royal Society B” analizie Mizumoto i współpracownicy przekonują, że to najwcześniejszy przykład ławicy ryb, który rzuca światło na ewolucję zachowań grupowych. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]