Reklama

Laureaci Medalu św. Jerzego 2012

Laureaci Medalu św. Jerzego 2012

15.05.2012
Czyta się kilka minut
„Powierz Panu swą drogę, zaufaj Mu, a On sam będzie działał. On sprawi, że Twa sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a prawość Twoja, jak blask południa”

– ten fragment Psalmu 37., umieszczony na Medalu św. Jerzego, najlepiej streszcza intencje honorowej nagrody przyznawanej co roku przez „Tygodnik Powszechny”. Medal wręczamy od 1993 r. za uparte budowanie dobra i walkę ze znieczulicą.

W tym roku, po zapoznaniu się z propozycjami zgłoszonymi przez czytelników „Tygodnika”, kapituła Medalu (ks. Adam Boniecki – przewodniczący, Piotr Mucharski, Władysław Stróżewski, Andrzej Zoll) postanowiła uhonorować:
panią DANUTĘ WAŁĘSOWĄ
za odwagę, z którą upomniała się o godność polskich kobiet – niedocenionych i marginalizowanych,
i ks. ANDRZEJA AUGUSTYŃSKIEGO
za działalność kierowanego przezeń Stowarzyszenia „Siemacha”, które pomaga dzieciom i młodzieży potrzebującej wsparcia i opieki.

W następnym wydaniu „Tygodnika Powszechnego”, 23 maja w kioskach przedstawimy sylwetki...

1141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]