Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

22.08.2022
Czyta się kilka minut
16–22 sierpnia
G

GRY Z POLSKI

24 sierpnia premierę (m.in. w usłudze Xbox Game Pass) będzie miała gra „Midnight Fight Express” krakowskiego twórcy Jakuba Dzwinela (pierwsze oceny: 8/10 w GameSpot, 9/10 w WellPlayed), wydana przez Humble Games. Natomiast kilka dni wcześniej pokazano zwiastun życiowego projektu Wiktora Wąsowskiego „Selenwald”, w którym gracz będzie odkrywał tajemnice ­­­ XVIII-wiecznego uniwersytetu. Gra ma łączyć mroczną fantastykę, horror i motywy inspirowane Faustem.

RUCH W KIELCACH

27 sierpnia w Teatrze im. Żeromskiego odbędzie się prapremiera spektaklu tanecznego „Wolne ciała” reżyserki i choreografki Marty Ziółek, absolwentki warszawskiego MISH i choreografii na SNDO w Amsterdamie. Na perkusji zagra Bruno Jasieński.

ZDJĘCIA W OKSYTANII

Tego samego dnia we francuskim Perpignan rozpocznie się prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Fotoreportażu, podczas którego wręczone zostaną Złote Wizy za najlepsze zdjęcia fotoreporterskie. Wśród nominowanych m.in. Evgeniy Maloletka z agencji AP (którego zdjęcia z Ukrainy „Tygodnik” publikuje od 2014 r., ostatnio w marcu 2022 r.) za fotografie z Mariupola.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]