Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

01.08.2022
Czyta się kilka minut
26 lipca – 1 sierpnia
Materiały prasowe wydawcy
G

GŁUPCY” W PALIĆ

Film Tomasza Wasilewskiego „Głupcy” zdobył nagrodę w Palić. To fabularna historia dojrzałego małżeństwa,
którego codzienność w pewnym momencie zaczyna się rozpadać. Serbski festiwal filmowy jest jednym z najważniejszych w regionie, a także laureatem nagrody EFFE dla najbardziej ekscytujących europejskich imprez poświęconych
sztuce.

„STRAJK” W ARLES

Książka Rafała Milacha „Strajk” zaprojektowana z Anią Nałęcką-Milach i przedstawiająca kadry ze Strajku Kobiet w 2020 r. zdobyła główną nagrodę w kategorii książki autorskiej na organizowanym od 1970 r. francuskim Les Rencontres d’Arles. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych imprez fotograficznych na świecie, która każdego roku przyznaje nagrody za najlepsze albumy.

„WYCZULONE” W GDAŃSKU

Tymczasem na zbiorowej wystawie w Gdańskiej Galerii Fotografii aż do października możemy oglądać prace kilkudziesięciu polskich artystek, które łączy uwrażliwienie na kwestie egzystencjalne, tożsamościowe i społeczne. Zobaczymy tu m.in. zdjęcia Zofii Chomętowskiej, Katarzyny Kozyry, Zofii Kulik, Ewy Partum czy Alicji Żebrowskiej.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]