Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

25.04.2022
Czyta się kilka minut
19–25 kwietnia
N

NA SCENĘ

Zakończył się pierwszy etap Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza. Nadesłano blisko 140 utworów scenicznych. „Chyba po raz pierwszy w historii naszego teatru dzwoniono do nas z Poczty Polskiej z błaganiem o pilne opróżnienie skrytki pocztowej, która nie mieściła przesyłek” – powiedział Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach, Przewodniczący Rady Programowej Nagrody.

NA RZECZ UCHODŹCZYŃ I UCHODŹCÓW

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Towarzystwo Przyjaciół MSN i Fundacja Ocalenie zapraszają 15 maja o godz. 17.00 na charytatywną aukcję sztuki Refugees Welcome, z której dochód przeznaczony zostanie na pomoc uchodźczyniom i uchodźcom. Licytowane będą m.in. prace Pawła Althamera, Rafała Bujnowskiego, Edwarda Dwurnika, Małgorzaty Mirgi- -Tas, Karola Radziszewskiego, Daniela Rycharskiego, Zofii Rydet i Wilhelma Sasnala.

DLA DOBRA ZABYTKÓW

Historyk i prawnik Michał Laszczkowski został powołany na dyrektora Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków. To nowa instytucja kultury utworzona przez ministra Piotra Glińskiego.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]