Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

21.02.2022
Czyta się kilka minut
15–21 lutego
S

SONATA” W SOFII

„Sonatę” zakwalifikowano do konkursu głównego 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sofii, który rozpocznie się 10 marca. Pełnometrażowy debiut Bartosza Blaschke ma tam szansę na Grand Prix. Film został już doceniony przez publiczność festiwalową w Gdyni, a 4 marca trafi do kin w całym kraju.

„NAWALNY” W POLSCE

Dokument o historii Nawalnego w reż. Daniela Rohera obejrzą widzowie tegorocznego festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Premierę „Nawalny” miał podczas festiwalu w Sundance, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności.

BRUEGEL NA WAWELU

Zamek Królewski na Wawelu wzbogacił kolekcję o dwa dzieła wybitnych twórców niderlandzkich – „Karczmę pod świętym Michałem” Pietera II Bruegla oraz „Martwą naturę” Willema Claesza Hedy. To największy zakup dzieł malarskich w powojennej historii Wawelu.

PRACA DLA TANCERZY

Bytomski Urząd Pracy we współpracy z tamtejszym Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark umożliwił bezrobotnym artystom udział w pilotażowym programie stażowym. Tancerze uczyli się nowych technik scenicznych, poznawali tajniki pedagogiki teatru i choreografii. Po szkoleniu zaoferowano im płatny staż w teatrze i obiecano zatrudnienie na umowę o pracę po jego zakończeniu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]