Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

18.10.2021
Czyta się kilka minut
12-18 października
W

WEEKEND NAGRÓD

Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus otrzymała ukraińska pisarka Kateryna Babkina, autorka przełożonej na język polski przez Bohdana Zadurę książki „Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek”. Laureatami Poetyckiej Nagrody Silesius w kategoriach książka i debiut roku zostali Kamila Janiak i Aleksander Trojanowski, a jury Nagrody Fundacji im. Kościelskich wyróżniło w tym roku reporterkę Małgorzatę Rejmer oraz poetę Jana Barona.

WIECZÓR ZDZIWIEŃ

Choć Carmen Mola jest niezwykle popularną w Hiszpanii autorką thrillerów kryminalnych, jej tożsamości – poza wydawcą – nikt dotąd nie znał. Gdy otrzymała prestiżową nagrodę Planeta w wysokości miliona euro, po odbiór nieoczekiwanie zgłosiło się trzech mężczyzn, znanych pisarzy i scenarzystów: Agustín Martínez, Jorge Díaz i Antonio Santos Mercero. Wyróżniona „Bestia” to powieść historyczna, której akcja rozgrywa się w 1834 r. podczas epidemii cholery.

NOC KSIĘGARŃ

Już 22 października po zmroku na czytelniczki i czytelników w ich ulubionych księgarniach czekają spotkania autorskie, premiery, warsztaty, seanse filmowe, koncerty i dyskusje. Program wydarzeń dostępny jest na stronie nocksiegarn.pl

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]