Reklama

Kultura w skrócie

26.07.2021
Czyta się kilka minut
20-26 lipca
A

ANIMACJE

„Nie taki krokodyl straszny” w reżyserii Grzegorza Koncewicza oraz „Figury niemożliwe i inne historie II” Marty Pajek zakwalifikowały się do konkursu głównego Międzynarodowego Festiwalu Animacji w Ottawie.

PRZYGODY

30 września – w dniu jego 95. urodzin – do rąk anglojęzycznych czytelniczek i czytelników trafi oficjalny prequel przygód Kubusia Puchatka. Z historii napisanej przez Jane Riordan mamy się dowiedzieć, co spotkało bohaterów Alana Alexandra Milne’a, zanim trafili do Stumilowego Lasu.

DZWONY

Rozpoczął się XXIII Gdański Festiwal Carillonowy. Koncerty odbywać się będą do końca wakacji. Transmisje można oglądać na stronie facebook.com/carillony.

PIANIŚCI

Osiemdziesięciu siedmiu pianistów zakwalifikowano do udziału w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Szesnastu reprezentować...

1103

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]