Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

11.01.2021
Czyta się kilka minut
5–11 stycznia
S

SZELA W KINIE

To już oficjalne: książka laureata Nagrody Literackiej Nike Radka Raka „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” trafi na ekrany. Odpowiadać za to będzie Michał Gazda, reżyser wielu seriali TV, m.in. „Watahy”.

FERN IDZIE PO OSCARA

Z kolei oparty na (wydanej także po polsku) książce Jessiki Bruder film „Nomadland” w reż. Chloé Zhao został właśnie wyróżniony przez organizację National Society of Film Critics, zrzeszającą najważniejszych krytyków prasowych USA. Film zgarnął całą pulę nagród, w tym tytuł najlepszego filmu minionego roku. Krytycy nie pozostawiają złudzeń – to faworyt tegorocznych Oscarów. Główną bohaterką jest Fern, kobieta po sześćdziesiątce, która tracąc dom w wyniku szalejącej w USA recesji, wyrusza w podróż po kraju.

HORROR W KRAKOWIE

Tymczasem w amerykańskich rankingach najciekawszych gier 2021 nie brakuje polskich produkcji. Jeszcze tej zimy gracze będą mogli sprawdzić, jak się udał horror psychologiczny „Medium” (na ilustracji) krakowskiego studia Bloober Team (akcja gry rozgrywa się w stolicy Małopolski w latach 90.). W lutym dostępne będzie już także demo gry „Outriders” stołecznej PCF Group.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]