Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

16.11.2020
Czyta się kilka minut
10–16 listopada
E

EUROPEJSKIE LAURY

„Boże Ciało” jest jednym z faworytów tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Oprócz nominacji w kategorii najlepszy film szanse na statuetki mają także Jan Komasa (wyróżniony za reżyserię), Mateusz Pacewicz (scenariusz) oraz odtwórca głównej roli, Bartosz Bielenia (na zdj.). Wśród nominowanych do ENF jest także Agnieszka Holland, twórczyni „Szarlatana”. Zwycięzców poznamy na początku grudnia.

DNI GÓRECKIEGO

Uroczysty koncert online zainaugurował w Filharmonii Śląskiej w Katowicach ósme Międzynarodowe Dni Henryka Mikołaja Góreckiego. W minionym tygodniu minęła dziesiąta rocznica śmierci kompozytora. Koncerty będą dostępne przez najbliższe dni tylko w trakcie trwania transmisji na żywo, ostatni zaplanowano na 6 grudnia.

PRZEMIANY ONLINE

Największe w tej części Europy spotkania teatralne z udziałem niepełnosprawnych artystów – choć dotychczas odbywały się w Lublinie – swój jubileusz trzydziestolecia obchodzić będą od 19 do 22 listopada online. Spektakle oglądać można na platformie Zoom, a webinary i studio festiwalowe na Facebooku (fanpage „Nieprzetarty Szlak”). Część wydarzeń zostanie przetłumaczona na polski język migowy.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]