Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

12.10.2020
Czyta się kilka minut
6–12 października
FOT. IMAGO STOCK & PEOPLE
W

W BUDAPESZCIE

otwarto Instytut Imre Kertésza (na zdjęciu). Jego celem jest opieka nad spuścizną pierwszego węgierskiego laureata literackiej Nagrody Nobla. Akademia uhonorowała go w 2002 r. za „powieści, które przeciwstawiają osobiste doświadczenie jednostki brutalnej bezstronności historii”.

ALBUM Z SYMFONIAMI

Mieczysława Weinberga wydany przez Deutsche Grammophon we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza zwyciężył w Gramophone Classical Music Awards 2020 w kategorii „Nagranie roku” oraz „Muzyka orkiestrowa”. Na płycie usłyszymy City of Birmingham Symphony Orchestra i Kremerate Baltica pod dyrekcją litewskiej dyrygentki Mirgi Gražinytė-Tyli.

170 FILMÓW

obejrzą widzowie 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego, który potrwa do 18 października. O nagrodę główną walczy gangsterska tragikomedia „Magnezja” Macieja Bochniaka.

SALE TEATRALNE I KINOWE

mogą być wypełnione jedynie w 25 proc., a w wydarzeniach kulturalnych na świeżym powietrzu może brać udział najwyżej 100 osób. Premiery odwołały już m.in. krakowski Stary Teatr oraz Łaźnia Nowa. TR Warszawa pracuje nad internetowym serwisem ze spektaklami transmitowanymi na żywo.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]