Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

28.09.2020
Czyta się kilka minut
22–28 września
K

KINO FESTIWALU PRZEMIANY

wystartuje 1 października na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego ninateka.pl. Widzowie zobaczą pokazywane dotąd tylko na festiwalach dokumenty, m.in. „Antropocen: epoka człowieka”, „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ”, „The Wolfpack”, „Davos. Centrum świata”, a także fabułę Michaela Hanekego „Siódmy kontynent”. Wydarzenie potrwa do 10 października, udział jest bezpłatny.

FILM PAWŁA WYSOCZAŃSKIEGO

„Jutro czeka nas długi dzień” nominowano w kategorii „najlepszy zagraniczny film dokumentalny” na festiwalu filmowym we Florencji. Zrealizowany w Indiach dokument znalazł się również w konkursach festiwali filmowych w Buenos Aires i Meksyku, a także w konkursie niemiecko-czesko-polskiego Neisse Film Festival.

WYBÓR FOTOGRAFII MIKOŁAJA GRYNBERGA

– fotografika, reportera i pisarza – trafił do zbiorów Muzeum Warszawy. Z tej okazji Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na cykle „Czas pokaże” (portrety młodych ludzi u progu dorosłości) i „Zawodowcy” (prascy rzemieślnicy i kupcy w swoich miejscach pracy). Zdjęcia Grynberga można oglądać do 6 grudnia, wstęp wolny.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]