Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
1–7 września
S

STRATY

W lipcu polskie kina odwiedziło ok. pół miliona widzów – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem to spadek o prawie 90 proc. Pod koniec sierpnia najlepsze wyniki notował „Tenet” Christophera Nolana.

NOMINACJE

Olga Tokarczuk trafiła na krótką listę nominowanych do tegorocznej International Dublin Literatury Award. Wyróżniono jej powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych” w przekładzie Antonii ­ Lloyd-Jones.

NAGRODY

Tymczasem Irlandka Sinéad Morrissey odebrała Nagrodę Literacką Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020 za tom „O równowadze”. Nagrodzono także jej tłumaczkę Magdę Heydel.

FUKSÓWKI

Krakowska Akademia Sztuk Teatralnych oficjalnie zakazała „fuksówki” jako „ostatniego reliktu czasów, w których można było bezkarnie wykorzystywać swoją »pozycję« po to, żeby »tresować...

1289

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]