Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
1–7 września
S

STRATY

W lipcu polskie kina odwiedziło ok. pół miliona widzów – poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem to spadek o prawie 90 proc. Pod koniec sierpnia najlepsze wyniki notował „Tenet” Christophera Nolana.

NOMINACJE

Olga Tokarczuk trafiła na krótką listę nominowanych do tegorocznej International Dublin Literatury Award. Wyróżniono jej powieść „Prowadź swój pług przez kości umarłych” w przekładzie Antonii ­ Lloyd-Jones.

NAGRODY

Tymczasem Irlandka Sinéad Morrissey odebrała Nagrodę Literacką Miasta Gdańska Europejski Poeta Wolności 2020 za tom „O równowadze”. Nagrodzono także jej tłumaczkę Magdę Heydel.

FUKSÓWKI

Krakowska Akademia Sztuk Teatralnych oficjalnie zakazała „fuksówki” jako „ostatniego reliktu czasów, w których można było bezkarnie wykorzystywać swoją »pozycję« po to, żeby »tresować...

1289

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]