Reklama

Kronika religijna (7.VIII-13.VIII)

Kronika religijna (7.VIII-13.VIII)

14.08.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • O zwycięstwie światłości Bożej nad ciemnościami grzechu mówił w rozważaniach przed modlitwą "Anioł Pański" Benedykt XVI (6 sierpnia). W niedzielę Przemienienia Pańskiego Papież przypomniał, że ta uroczystość "zaprasza nas do otwarcia oczu serca na tajemnicę światła Bożego, obecnego w całej historii zbawienia. Już na początku dzieła stworzenia Wszechmocny mówi: »Fiat lux - niech się stanie światło!« (Rdz 1,2) i oddzielił światło od ciemności. (…) W Nowym Testamencie to Chrystus stanowi pełny przejaw światła Bożego. Jego zmartwychwstanie osłabiło na zawsze potęgę ciemności zła" - podkreślił Benedykt XVI.
  • Św. Jan jest mistrzem w opisywaniu Bożej miłości - powiedział Benedykt XVI podczas audiencji ogólnej (9 sierpnia). Katecheza była powrotem do rozpoczętego kilka miesięcy temu cyklu rozważań o apostołach jako uczniach i przyjaciołach Jezusa oraz o Jego Kościele...
8251

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]