Reklama

Kronika religijna (25-31 XII)

Kronika religijna (25-31 XII)

03.01.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Duchową solidarność z katolikami cierpiącymi za wierność Stolicy Piotrowej wyraził Benedykt XVI podczas modlitwy "Anioł Pański" w drugi dzień świąt. Papież tłumaczył, dlaczego Kościół wspomina św. Szczepana w okresie Bożego Narodzenia: gdyby nie Wcielenie i Zmartwychwstanie Jezusa śmierć Szczepana nie miałaby sensu. "Ze szczególną solidarnością duchową myślę o tych katolikach, którzy dochowują wierności Stolicy Piotrowej, nie idąc na kompromis, czasem za cenę ciężkiego cierpienia. Cały Kościół podziwia ich przykład i modli się, ażeby mieli siłę wytrwać, wiedząc, że ich udręki są źródłem zwycięstwa, chociaż w tej chwili wydać się mogą porażką" - powiedział Benedykt XVI.
  • Środowa audiencja generalna: Papież rozważał, dlaczego Bóg stał się człowiekiem. Odpowiedź przynosi kantyk Aniołów z Ewangelii św. Łukasza: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój...
7943

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]