Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

08.05.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Benedykt XVI wznowił środowe audiencje generalne. Na Plac Św. Piotra przybyło 15 tys. wiernych, m.in. tysiąc Polaków. Papież wyjaśnił, dlaczego przybrał imię Benedykta: “Był odważnym i autentycznym prorokiem pokoju i z niezmordowaną śmiałością zabiegał najpierw o to, aby uniknąć dramatu I wojny światowej, a następnie o ograniczenie jego tragicznych skutków. Za tym przykładem pragnę oddać swoją posługę na służbę pojednania i zgody między ludźmi i narodami" - powiedział o Benedykcie XV. Wspomniał także o św. Benedykcie, patronie Europy. Po polsku powiedział: “Pozdrawiam wiernych języka polskiego. Dziękuję wam za dobroć i za modlitwy. Z serca wam błogosławię".
  • Pragnienie podróżowania, aby głosić Ewangelię, wyraził Benedykt XVI podczas wizyty w Bazylice św. Pawła za Murami (25 kwietnia). “Mamy przed oczyma przykład mego umiłowanego i czcigodnego poprzednika Jana...
7326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]