Reklama

open eyes economic summit 2019

Kronika religijna

Kronika religijna

16.01.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Misja chrześcijanina rozpoczyna się wraz z chrztem świętym" - podkreślił Jan Paweł II w rozważaniach przed modlitwą “Anioł Pański" w Niedzielę Chrztu Pańskiego. “Ponowne odkrycie chrztu dzięki właściwemu przygotowaniu w ramach katechezy w wieku dorosłym stanowi zatem znaczący aspekt nowej ewangelizacji. Odnowienie w sposób bardziej dojrzały własnego przylgnięcia do wiary jest warunkiem prawdziwego i pełnego uczestnictwa w liturgii eucharystycznej, stanowiącej szczyt życia Kościoła" - powiedział Papież. Po odmówieniu modlitwy pobłogosławił obecnych, zwłaszcza dzieci ochrzczone w minionym roku oraz ich rodziców i chrzestnych.
  • Maryi zawierzył Jan Paweł II “zadanie głoszenia radosnego orędzia zbawienia" oraz dotknięte kataklizmem kraje azjatyckie podczas pierwszej w tym roku środowej audiencji ogólnej. Na jej zakończenie Papież przypomniał: “W Europie dzień...
8358

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]