Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

18.09.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Podczas modlitwy “Anioł Pański" w Castel Gandolfo Benedykt XVI oddał hołd Janowi Pawłowi II jako szafarzowi Eucharystii (4 września). Zapowiadając październikowy Synod Biskupów poświęcony właśnie Eucharystii, Papież przypomniał sylwetkę poprzednika. “Z jakąż pobożnością odprawiał Mszę świętą, centrum jego każdego dnia! Ileż czasu spędzał na adoracji i cichej modlitwie przed Tabernakulum!
  • W ostatnich miesiącach choroba coraz bardziej upodobniała go do cierpiącego Chrystusa". Papież zapewnił o modlitwie za ofiary huraganu w USA i masakry na moście w Bagdadzie. Po polsku pozdrowił młodzież, która rozpoczęła rok szkolny.
  • Możliwe jest spotkanie Benedykta XVI z patriarchą Aleksym II - ujawnił kard. Walter Kasper. Miałoby się odbyć nie w Moskwie, ale na terenie neutralnym. W rozmowie z “La Repubblica" przewodniczący Papieskiej Rady...
8616

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]