Reklama

Kronika religijna

31.07.2005
Czyta się kilka minut
Stolica Aapostolska
  • Benedykt XVI potępił zamachy w kurorcie Szarm esz-Szejch nad Morzem Czerwonym. W trzech atakach bombowych (23 lipca) zginęło tam co najmniej 88 osób. “Jego Świątobliwość wzywa wszystkich do porzucenia drogi przemocy, która powoduje tak wiele cierpienia ludności cywilnej, a w zamian do wkroczenia na drogę pokoju" - czytamy w telegramie adresowanym do “władz cywilnych i kościelnych" Egiptu i sygnowanym przez kard. Sodano. Papież wystosował również telegram w związku z zamachami w tureckim kąpielisku Kusadasi, gdzie zginęło pięć osób (16 lipca). “Na wiadomość o śmiercionośnym wybuchu, do jakiego doszło w Turcji, Ojciec Święty prosi Wszechmogącego o miłosierdzie dla osób, które straciły życie w tym straszliwym zamachu i o pocieszenie Boże dla ich rodzin" - głosi depesza.
  • Wykorzystywanie do produkcji szczepionek komórek z płodów zabitych w wyniku aborcji jest...
8826

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]