Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

18.04.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • O znaczeniu Triduum Paschalnego mówił Jan Paweł II podczas środowej audiencji generalnej na Placu św. Piotra. “Raz jeszcze wrócimy pamięcią do wydarzeń, które towarzyszyły zbawczej ofierze Chrystusa" - powiedział Papież.
  • Należy zrobić wszystko, aby sytuacja w Iraku nie przerodziła się w wojnę domową - oświadczył anonimowy przedstawiciel Sekretariatu Stanu, zacytowany na łamach “Corriere della Sera". Rozmówca podkreślił, że coraz pilniejsze staje się, aby stabilizacją Iraku kierowała ONZ, a nie USA. Lugi Accattoli, watykanista mediolańskiego dziennika, twierdzi, że papieska dyplomacja czyni starania, aby żaden z sojuszników USA nie wycofał się z Iraku, a do procesu pokojowego włączyły się także inne kraje, włącznie z arabskimi.
  • Watykan potępił aresztowanie w Chinach biskupa Kościoła podziemnego, Jia Zhiguo. 69-letniego hierarchę...
7816

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]