Reklama

Kronika religijna

04.01.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • “Walka z terroryzmem, aby mogła być zwycięską, nie może wyczerpywać się jedynie w operacjach represyjnych i karzących" - napisał Jan Paweł II w orędziu na Światowy Dzień Pokoju 1 stycznia 2004 roku (patrz artykuł ks. Bonieckiego na s. 13).
  • W obecności Jana Pawła II odczytano 18 dekretów dotyczących cudów i heroiczności, otwierających drogę do 4 kanonizacji i 14 beatyfikacji (20 grudnia). Jeden z nich opisuje cud za wstawiennictwem Sługi Bożego Augusta Czartoryskiego (1858-93), przyjętego do salezjanów przez św. Jan Bosko, wychowanka św. Rafała Kalinowskiego. Stolica Apostolska uznała także heroiczność cnót niemieckiego kardynała i przeciwnika nazizmu, Clemensa Augusta von Galena (1878-1946) oraz cud dokonany za wstawiennictwem ostatniego cesarza Austro-Węgier, Karola I Habsburga (1887-1922). Świętą zostanie beatyfikowana w 1994 r. Joanna Beretta Molla (1922-...
8601

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]