Reklama

Kronika religijna

Kronika religijna

26.09.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • "Dlaczego zło?" - taką kwestię podjął Jan Paweł II w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański". "Następujące po sobie okrutne zamachy na życie ludzkie wprowadzają zamieszanie i niepokoją sumienia, wzbudzając w wierzących bolesne pytanie, które pojawia się także w psalmach: dlaczego, Panie? Jak długo?" - mówił Papież. Na te pytania Bóg udzielił odpowiedzi nie przez zasadnicze wyjaśnienia, ale przez ofiarę swego Syna na krzyżu: "W śmierci Jezusa spotkają się ze sobą pozorny tryumf zła i ostateczne zwycięstwo dobra: najmroczniejsza chwila historii i objawienie Bożej chwały" - powiedział Jan Paweł II, nawiązując do święta Podwyższenia Krzyża.
  • Papież przyjął ministra spraw wewnętrznych Izraela. Avraham Poraz przybył do Castel Gandolfo z Watykanu, gdzie rozmawiał z sekretarzem stanu, kard. Angelo Sodano i szefem dyplomacji, abp. Giovannim Lajolo....
9059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]