Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna

08.08.2004
Czyta się kilka minut
Stolica Apostolska
  • Skrajny feminizm nie uleczy relacji kobiet i mężczyzn - przestrzega Kongregacja Nauki Wiary. Ogłoszony 31 lipca w Watykanie “List do biskupów Kościoła katolickiego o współdziałaniu mężczyzny i kobiety w Kościele i świecie" przedstawia i krytycznie ocenia niektóre współczesne koncepcje antropologiczne. Zarówno rywalizacja płci, jak i próby zacierania naturalnych różnic między kobietą i mężczyzną - zdaniem autorów - stanowią niewłaściwą drogę naprawy zranionych grzechem relacji społecznych i międzyludzkich. Kongregacja przypomina biblijną naukę o człowieku: opisy stworzenia zawarte w Księdze Rodzaju wskazują na podstawowe różnice między płciami, a jednocześnie na ich konieczną komplementarność. Na fałszywej interpretacji - twierdzi Kongregacja - opiera się przekonanie, że kobieta utworzona z ciała Adama ma być podporządkowaną mu pomocnicą czy sługą. Kobieta i mężczyzna, stworzeni...
8156

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]