Reklama

Ładowanie...

Kronika religijna 10/2008

06.03.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
D

Dramatyczne wezwania

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI zwrócił się z apelem o uwolnienie chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Paulosa Faradża Rahho (patrz notka poniżej). Prosił o modlitwy o pokój w Ziemi Świętej. Nawiązał także do makabrycznego odkrycia, jakiego 25 lutego dokonali ratownicy w Apulii na południu Włoch, niosąc pomoc chłopcu, który wpadł do studni: na jej dnie przypadkowo odnaleziono szczątki dwóch braci (11- i 13-latka), którzy zaginęli w czerwcu 2006 r. Papież wyznał, że śmierć chłopców dotknęła go głęboko. "Otoczmy troską najmłodszych!" - wezwał. "Trzeba kochać ich i pomagać im rosnąć. (...) Myślą ogarniam dzieciństwo we wszystkich stronach świata, szczególnie to, które jest najbardziej bezbronne, wyzyskiwane i wykorzystywane" - powiedział. W rozważaniu przed modlitwą Papież nawiązał do słów...

8663

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]