Reklama

Kronika religijna (10-16 VII)

Kronika religijna (10-16 VII)

17.07.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Następne Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2009 r. w Mieście Meksyk - zapowiedział Benedykt XVI przed modlitwą "Anioł Pański" na zakończenie Mszy w Walencji (9 lipca). Papież przyjechał do Hiszpanii na zakończenie Piątego Światowego Spotkania Rodzin; relację z Walencji opublikowaliśmy przed tygodniem, analizę papieskich przemówienia drukujemy obok.
  • Benedykt XVI rozpoczął wypoczynek w Dolinie Aosty we włoskich Alpach. Już po raz drugi spędzi urlop w miejscowości Les Combes w gminie Introd, a pod koniec lipca przeniesie się do Castel Gandolfo.
  • Poważne zaniepokojenie sytuacją na Bliskim Wschodzie wyraził w papieskim imieniu kard. Angelo Sodano. Chodzi o izraelski atak na Liban, dokonany po porwaniu przez Hezbollah dwóch żołnierzy. "Stolica Apostolska potępia zarówno zamachy terrorystyczne jednych, jak i zbrojny odwet drugich. W...
8786

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]