Reklama

Kronika religijna (1-7 X)

Kronika religijna (1-7 X)

09.10.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Z apelem o pomoc dla krajów najuboższych, szczególnie dotkniętych powodziami w Afryce, zwrócił się Benedykt XVI podczas niedzielnej modlitwy "Anioł Pański" w Castel Gandolfo (30 września). Papież nawiązał do przypowieści o bogaczu i ubogim Łazarzu. "Bogacz jest ucieleśnieniem niesprawiedliwego korzystania z bogactw przez tych, którzy przeznaczają je na przesadne i egoistyczne luksusy, myśląc jedynie o zaspokojeniu samego siebie i nie troszcząc się wcale o żebraka, który stoi u jego wrót. Ubogi, przeciwnie, reprezentuje osobę, o którą troszczy się tylko Bóg. Bóg nie zapomina o tym, o którym wszyscy zapomnieli; kto w oczach ludzi nie jest nic wart, cenny jest w oczach Pana" - powiedział Benedykt XVI, który zapewnił także o swojej modlitwie w intencji pokoju w Birmie.
  • Środowa audiencja ogólna: Papież poświęcił katechezę postaci św. Cyryla Aleksandryjskiego,...
6599

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]