Reklama

Krakowskie nagrody

Krakowskie nagrody

21.12.2003
Czyta się kilka minut
"Tygodnik Powszechny" jest jednym z tegorocznych laureatów Nagrody Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. Po raz pierwszy przyznano ją w 1355 roku Mikołajowi Jaskrowi, kodyfikatorowi prawa miejskiego. Po wojnie Nagrodą uhonorowano m.in. Juliana Przybosia, Jerzego Szaniawskiego, Tadeusza Różewicza, Karola Bunscha, Krzysztofa Pendereckiego, Wisławę Szymborską. W tym roku nagrodzono także Stowarzyszenie Kultury Akademickiej “Instytut Sztuki" - za osiągnięcia w organizacji życia kulturalnego; prof. Elżbietę Stefańską - za wkład w rozwój pianistyki polskiej; dr Adama Zielińskiego - za promocję kultury polskiej; piłkarza Macieja Żurawskiego - za wybitne osiągnięcia sportowe. Wyróżniono także dwie prace dyplomowe - Kingi Kiwali oraz Anny Hebdy i Michała Małochy. Współlaureatom - gratulujemy, traktując nagrodę jako wspólne zobowiązanie wobec naszego miasta.
R

Redakcja "TP"

13

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]