Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

20.06.2022
Czyta się kilka minut
14–20 czerwca
T

TEGO WIRUSA TRZEBA SIĘ BAĆ

Mateusz Morawiecki powiedział w podkaście „Przygody przedsiębiorców”, że COVID-19 może wrócić jesienią, i zadeklarował, że w ciągu najbliższych kilku tygodni przyjmie czwartą dawkę szczepionki. Do dziś w pełni zaszczepiono ok. 22,5 mln Polaków.

O TYM POMNIKU NIE WIEMY

„Królom był równy” – powiedział abp Marek Jędraszewski o pochowanym na Wawelu Lechu Kaczyńskim. W dniu 73. urodzin obu braci Jarosław odsłonił pomnik Lecha w Tarnowie, ale w uroczystości nie wziął udziału prezydent miasta, wyjaśniając, że „zarówno fakt budowy pomnika, jak i miejsce jego usytuowania celowo utrzymano w tajemnicy” przed radą miasta.

TEN WYWIAD SZYBKO ŚLEMY

W internecie pojawiają się kolejne maile wyciekające ze skrzynki min. Michała Dworczyka. Z najnowszych wynika, że przez ręce szefa Kancelarii Premiera przechodził „wywiad-gotowiec” opublikowany na portalu wpolityce.pl, a wymierzony w środowisko sędziowskie.

TEJ PARTII NAM NIE ŻAL

„Rzeczpospolita” informuje, że na skutek niezłożenia sprawozdania finansowego zdelegalizowana zostanie partia Kukiz’15. Jej lider nie widzi w tym problemu, bo „założyć chcieli ją działacze”, a on sam „nie przykładał do niej większego znaczenia”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]