Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

09.05.2022
Czyta się kilka minut
3–9 maja
B

BIORĘ

Z korespondencji opublikowanej w serwisie Poufna Rozmowa wynika, że poseł PiS Jacek Kurzępa prosił min. Michała Dworczyka o pomoc w znalezieniu dodatkowej pracy. „Nie ukrywam, że kredyt hipoteczny zżera wszystkie moje pobory z uczelni (zarabiam tam zaledwie 5.200), kredyt to 3.200, zatem szukam ratunku – pisał w październiku 2019 r. – Bez dodatkowego zatrudnienia nie przeżyję i popadnę w poważne kłopoty. Tyle. Jakby co, biorę wszystko”.

PŁACĘ

„No niestety, jak się zaciąga kredyty, to się je spłaca” – mógłby odpowiedzieć Dworczyk, ale chyba nie odpowiedział. Zrobił to dopiero poseł Marek Suski, komentując ostatni komunikat Rady Polityki Pieniężnej o podwyżkach stóp procentowych.

ŚPIEWAM

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów skazał Beatę Kozidrak na karę 5-letniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i 20 tys. zł świadczenia na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu. Łagodny wyrok sędzia uzasadniła m.in. „niekwestionowanym dorobkiem artystycznym” piosenkarki.

CZYTAM

290 tys. tegorocznych maturzystów analizowało fragment „Życia na poczytaniu”, książki rozmów z pisarzami naszego redakcyjnego kolegi Grzegorza Jankowicza.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]