Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

11.04.2022
Czyta się kilka minut
5–11 kwietnia
S

SMUTNO

„Nie ukrywam, że to wszystko jest bardzo smutne” – powiedział Jarosław Kaczyński o postawie premiera Węgier Viktora Orbána wobec rosyjskiej agresji na Ukrainę, co wydaje się kończyć tęsknoty prawicowej publicystyki za „Budapesztem w Warszawie”.

GŁOŚNO

W rocznicę katastrofy smoleńskiej w części polskich miast zawyły syreny; wiele samorządów odmówiło jednak zastosowania się do decyzji szefa MSWiA w tej sprawie, powołując się na traumatyczne skojarzenia z alarmami bombowymi u przebywających w Polsce uchodźców z Ukrainy.

HUCZNIE

„Po raz pierwszy mamy odpowiedź; konsekwentną odpowiedź, odpowiadającą na wiele pytań i zweryfikowaną” – powiedział (nie po raz pierwszy) Jarosław Kaczyński podczas obchodów rocznicy. Już po zamknięciu tego numeru „TP” miał zostać przedstawiony raport tzw. podkomisji smoleńskiej, który – zgodnie z deklaracją Antoniego Macierewicza – jednoznacznie stwierdza, że przyczyną dramatu był „akt bezprawnej ingerencji polegający na zniszczeniu samolotu eksplozją”.

PIĘKNIE

Nie po raz pierwszy także na podtatrzańskich polanach pojawiły się krokusy, a w ślad za nimi „krokusowe patrole”, w ramach których wolontariusze pilnują, by delikatne kwiaty nie zostały zadeptane przez turystów.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]