Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

27.12.2021
Czyta się kilka minut
K

KTO WINIEN?

Na Białoruś zdezerterował polski żołnierz. Szef MON Mariusz Błaszczak zażądał wyjaśnień, kto odpowiada za skierowanie do służby na granicę kogoś, kto już w Polsce miał kłopoty z prawem – strach pomyśleć, że mogło mu chodzić o własną odpowiedzialność.

TUSK?

„»Efekt Tuska«, czyli wzrost cen energii” – zatytułowały Wiadomości TVP materiał o podwyżkach cen. Pewną nowością w przekazie był brak filmiku, na którym lider PO mówi po niemiecku.

BRUKSELA?

Komisja Europejska uruchomiła procedurę w sprawie uchybienia przez Polskę zobowiązaniom państwa członkowskiego: jej zdaniem nasz Trybunał Konstytucyjny nie spełnia wymogu niezawisłego i bezstronnego sądu.

TARCIA?

RMF informuje, że mimo wcześniejszych zapowiedzi Jarosław Kaczyński pozostanie wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Oficjalnym powodem ma być sytuacja międzynarodowa,...

1326

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]