Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

27.12.2021
Czyta się kilka minut
K

KTO WINIEN?

Na Białoruś zdezerterował polski żołnierz. Szef MON Mariusz Błaszczak zażądał wyjaśnień, kto odpowiada za skierowanie do służby na granicę kogoś, kto już w Polsce miał kłopoty z prawem – strach pomyśleć, że mogło mu chodzić o własną odpowiedzialność.

TUSK?

„»Efekt Tuska«, czyli wzrost cen energii” – zatytułowały Wiadomości TVP materiał o podwyżkach cen. Pewną nowością w przekazie był brak filmiku, na którym lider PO mówi po niemiecku.

BRUKSELA?

Komisja Europejska uruchomiła procedurę w sprawie uchybienia przez Polskę zobowiązaniom państwa członkowskiego: jej zdaniem nasz Trybunał Konstytucyjny nie spełnia wymogu niezawisłego i bezstronnego sądu.

TARCIA?

RMF informuje, że mimo wcześniejszych zapowiedzi Jarosław Kaczyński pozostanie wicepremierem ds. bezpieczeństwa. Oficjalnym powodem ma być sytuacja międzynarodowa,...

1326

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]