Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.12.2021
Czyta się kilka minut
30 listopada – 6 grudnia
D

DAS RADIO

Z okazji 30-lecia Radia Maryja Poczta Polska wydrukowała specjalny znaczek, a politycy partii rządzącej tłumnie stawili się na obchodach, podczas których o. Tadeusz Rydzyk zalecił zebranym naukę języka niemieckiego, bo „nie wiadomo, co przyjdzie”.

DAS REICH

Jarosław Kaczyński wie, co przyjdzie. „Niemcy wyłożyły karty na stół i chcą budowy IV Rzeszy. My na to nie pozwolimy” – miał powiedzieć prezes PiS podczas nadzwyczajnego posiedzenia klubu parlamentarnego swojej partii.

DAS GESETZ

PiS nie pozwolił także na dalsze zaostrzenie prawa antyaborcyjnego: Sejm odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy likwidującej ostatnie wyjątki od zakazu przerywania ciąży.

DIE ACHTLOSIGKEIT

Do komisji trafił natomiast projekt ustawy o Instytucie Rodziny i Demografii. Rządzący wygrali jednym głosem, podczas głosowania zabrakło grupy posłów opozycji, a z nagrań kamer rejestrujących przebieg obrad wynika, że niektórzy po prostu zapomnieli nacisnąć przycisk.

DER DRECK

W nowym numerze tygodnika „Sieci” z pewnością znaleźlibyśmy tekst o tym, co Niemcy szykują Europie, ale po zapoznaniu się z okładką zrezygnowaliśmy z zakupu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]