Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

29.11.2021
Czyta się kilka minut
23–29 listopada
S

SKRZYNKA

Wicepremier Jacek Sasin w rozmowie z RMF potwierdził autentyczność jednego z upublicznianych przez hakerów maili ze skrzynki Michała Dworczyka. Michał Dworczyk pozostaje członkiem rządu.

SĘDZINA

Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepis Konwencji o ochronie praw człowieka, pozwalający europejskiemu trybunałowi na dokonywanie ocen legalności wyboru sędziów TK, jest niezgodny z polską konstytucją. Media w zasadzie nie zajęły się tematem, co wypada uznać za ocenę wiarygodności ciała zarządzanego przez Julię Przyłębską.

SPORT

Rządzący z kolei w zasadzie nie zajmują się informacjami na temat interesów wiceministra sportu Łukasza Mejzy, od którego zależy większość sejmowa. WP opisała proceder, w którym założona przez Mejzę firma oferowała ciężko chorym ludziom kosztowne leczenie niesprawdzonymi metodami – interes nie wypalił, ale wiele rodzin pacjentów czuje się oszukanych.

STRAJK

Marta Lempart rozlała czerwoną farbę przed wejściem do siedziby PiS. Deklarując obronę praw kobiet (chciała zwrócić uwagę na projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji), naruszyła prawa kobiety sprzątającej budynek: kamery zarejestrowały sprzeczkę, w której ta druga daremnie domaga się, by liderka Strajku Kobiet po sobie posprzątała.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]