Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

15.11.2021
Czyta się kilka minut
9–15 listopada
S

SŁUCHAJ JENO

„Rozmowa kretyna z dwoma zdemenciałymi archeocelebrytkami” – to facebookowy komentarz doradcy prezydenta, p. Tadeusza Deszkiewicza, do wywiadu TVN24 z uczestniczkami powstania warszawskiego. „Zazwyczaj wypowiadam się na tematy związane z kulturą i bardzo rzadko emocje sprawiają, że przekraczam granice kultury” – wyjaśnił, przeprosił i skasował wpis.

PONO NASI

Nowy obyczaj nagradzania własnych sponsorów lansuje „Gazeta Polska Codziennie”: KGHM został jednym z laureatów organizowanego przez czasopismo konkursu, którego była partnerem.

BIJĄ W TARABANY

Komisja heraldyczna przy MSWiA i Polskie Towarzystwo Heraldyczne oceniły przygotowany w resorcie kultury projekt nowych symboli narodowych. Według „Rzeczpospolitej” specjaliści nie zostawili suchej nitki na przestawieniu drugiej i trzeciej zwrotki w hymnie oraz na pomyśle pozłocenia nóg orła przy braku pozłocenia przepaski na skrzydłach.

MARSZ, MARSZ

W Warszawie, mimo sądowych orzeczeń o jego nielegalności, odbył się tzw. Marsz Niepodległości. Jeśli nie liczyć spalenia flagi Niemiec, a także portretu Donalda Tuska („Palę się do jeszcze cięższej pracy na rzecz Niepodległej!” – skomentował lider PO), impreza przebiegła spokojnie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]