Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

18.10.2021
Czyta się kilka minut
12-18 listopada
JAKUB KAMIŃSKI / EAST NEWS
A

AS WYWIADU

W tym tygodniu Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Sieciom”, „Gazecie Polskiej” i radiu RMF. Zapowiedział m.in. własne odejście z rządu i likwidację Izby Dyscyplinarnej SN, a pytany o tzw. Polski Ład powiedział, że „tylko ci, którzy żyją z cwaniactwa, mogą rzeczywiście stracić” na jego wprowadzeniu.

AS PORADNICTWA

Wzięty prawnik, a prywatnie ojciec wziętego rapera Marcin Matczak wywołał kolejną inbę: krytykując na łamach „Polityki” młodą lewicę, stwierdził, że wątpi, by „tacy ludzie byli gotowi pracować po 16 godzin na dobę, żeby osiągnąć sukces”, zapominając najwyraźniej, że polskie prawo nie zezwala na pracę w takim wymiarze.

AS POŚREDNICTWA

Nie ma tygodnia bez publikacji domniemanych maili ze skrzynki min. Michała Dworczyka. Ostatnio zapoznaliśmy się np. z korespondencją na temat rozpaczliwych poszukiwań kandydata na wiceministra rolnictwa i życiorysem szukającego pracy w TVP dziennikarza TV Trwam, dziękującego za „przekazanie go dalej”.

AS PRZETARGÓW

Wojsko nie kupi jednak 300 mobilnych ołtarzy polowych: po fali krytyki w internecie szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedział, że z pieniędzy na ten cel sfinansuje zakup kamer nasobnych dla żołnierzy ochraniających granicę z Białorusią.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]