Reklama

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

06.09.2021
Czyta się kilka minut
31 sierpnia – 6 września
R

ROZMOWA

Ratownicy medyczni domagają się podwyżek – w ramach ich protestu w Warszawie do potrzebujących nie wyjechało 38 z 80 karetek. „Apeluję do pracowników służby zdrowia, żeby nie odchodzili od pacjentów, i o to, żebyśmy usiedli do stołu i porozmawiali” – powiedziała min. Bogna Janke, odpowiadająca w Kancelarii Prezydenta za dialog społeczny.

MILCZENIE

Rozmawianie nie jest chyba mocną stroną obecnej władzy. Uczestniczka emitowanego przez TVN programu „TOP Model” Marianna Schreiber, prywatnie żona posła PiS i ministra w Kancelarii Premiera, o akcesie do telewizyjnego show nie rozmawiała z mężem.

MONOLOG

A nadawca show wciąż jest źle widziany w kręgach rządowych. „Jak patrzę na to, jak gigantyczny hejt wywołuje stacja TVN, np. wobec Pawła Kukiza, to wydaje mi się, że to nie są wolne media, to są wolne żarty” – powiedział premier Mateusz Morawiecki w radiu RMF, pytany o losy tzw. lex TVN.

ŚPIEW

Wokalistka zespołu Bajm została zatrzymana przez policję za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu (miała w organizmie 2 promile). Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś grzmi o „braku celebryckiego immunitetu” – Beacie K. grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]